Home/Dordrecht/Villa Ratjetoe
Foto van Villa Ratjetoe
Delen
4,2
Kinderdagverblijf

Villa Ratjetoe

Van den Broek-erf 30, Dordrecht
Geregistreerd sinds2010 of eerder (start van het register)
Openingstijden07:00 – 18:30, maandag–vrijdag
Totale grootteGroot (90 kindplekken)
Voorschoolse educatieNee
Biologische voedingJa
Gebruik van een appJa
BuitenspeelplaatsJa
Gesproken talenNederlands
Warm eten tussen de middagVers gekooktBiologisch op het bordFruit en tussendoortjesDrinken zit erbijFlesvoeding geregeldRekening met allergie en dieetLuiers zitten erbijDoekjes en zalf zitten erbijAparte slaapkamerSlapen in de buitenluchtEigen tuin of pleinEigen moestuinBos of natuur om de hoekVaste gezichten op de groepKleine groepenFoto's en dagverslag in de appDagen ruilen kanOok halve dagen
Veel buiten spelenDe natuur inUitstapjes in de buurtSport en gymDansenKinderyogaZwemlesZingen en muziekKnutselen en schilderenVoorlezenExtra aandacht voor taal

Beoordelingen op Google

4,2 · 5
MD
Melissa De Jongevia Google
7 maanden geleden

"Hele fijne opvang. Ik breng ons kindje met een gerust hart weg. Ze hebben oog voor hem, delen leuke foto's zo nu en dan halen hem altijd vrolijk op."

Reactie van Villa Ratjetoe · 7 maanden geleden

Bedankt voor je mooie woorden, Melissa. Wat fijn om te horen! Groet, Everine (locatiemanager Ratjetoe)

G
Giselavia Google
7 maanden geleden

"Mijn dochter van 2,5 jaar gaat 2 dagen in de week met heel veel plezier, mijn dochter van 3 maanden staat al ingeschreven voor volgende maand. Het is een heel fijn kinderdagverblijf met hele lieve, betrokken leidsters. Het contact verloopt prettig, elke ochtend bij het brengen en 's middags bij het ophalen is er even tijd om bijzonderheden te bespreken. Er worden regelmatig leuke activiteiten georganiseerd, of er wordt geknutseld met thema's. Onderwerpen zoals gezonde voeding en bewegen, maar ook het belang van voorlezen en tips voor activiteiten in vakanties worden besproken in de nieuwsbrief. Regelmatig krijg je als ouder een leuke foto van je kind, en elke dag wordt er een dagverslag geschreven in de ouderapp. Ik ben zeer tevreden!"

Reactie van Villa Ratjetoe · 7 maanden geleden

Hi Gisela, bedankt van het delen van je ervaring. We zijn super trots op de mooie review die je hebt gedeeld. Fijn om te horen dat we een fijne plek zijn voor je dochter, en binnenkort je beide dochters. Groet, Everine (locatiemanager Ratjetoe)

AD
Anouk Dekkersvia Google
9 maanden geleden

"Beide kindjes brengen wij met veel plezier en vertrouwen naar kdv Ratjetoe. Proffesionele en betrokken pedagogische professionals. Daarnaast gaan de kinderen altijd met plezier naar de opvang. We zijn ontzettend blij met jullie!"

Reactie van Villa Ratjetoe · 9 maanden geleden

Hi Anouk, bedankt voor het delen van je review. Wat fijn om te horen, we zijn blij om te horen en gaan de complimenten doorgeven aan het team. Groet, Everine (locatiemanager KDV Ratjetoe)

K
Karinvia Google
9 maanden geleden

"Hele fijne, warme plek. Lieve en professionele medewerkers die ieder kind echt zien en kennen. Aandacht voor de ontwikkeling en diverse speelmogelijkheden binnen en buiten. Mijn dochter gaat hier met veel plezier naartoe. Ik als ouder voel mij ook welkom, altijd tijd voor een praatje en er wordt goed meegedacht bij vragen."

Reactie van Villa Ratjetoe · 9 maanden geleden

Hi Karin, wat een mooie woorden! Bedankt voor het delen van je ervaring. Groet, Everine (locatiemanager Ratjetoe)

AV
Aaron Van Broekhovenvia Google
3 jaar geleden

"Slechtse kinder opvang ooit mijn duim was een keer paars en gebroken en ze zeiden doe er een koud doekje op eindresultaat twee weken in gips"

Reactie van Villa Ratjetoe · 3 jaar geleden

Hoi Aaron, dank je wel voor je bericht. Wat rot om te lezen dat je deze herinnering hebt. We weten het nog goed dat jouw duim gebroken was na die rugby workshop bij ons. Toen je na afloop pijn voelde, hebben we je eerste hulp geboden en jouw ouders gebeld en gevraagd je mee naar het ziekenhuis te nemen. Gelukkig ben je daar snel geholpen. We vinden het vervelend dat je onze hulp negatief ervaren hebt. Vriendelijke groet, Timo van gro-up

Home / Dordrecht / Kinderdagverblijven / Villa Ratjetoe
Foto van Villa Ratjetoe
Delen
4,2· 5 beoordelingen

Kaart wordt geladen…

Kinderdagverblijf

Villa Ratjetoe

Van den Broek-erf 30, 3315SC Dordrecht

Over deze opvang

Geregistreerd sinds2010 of eerder (start van het register)
Openingstijden07:00 – 18:30, maandag–vrijdag
Totale grootteGroot (90 kindplekken)
Voorschoolse educatieNee
Biologische voedingJa
Gebruik van een appJa
BuitenspeelplaatsJa
Gesproken talenNederlands

GGD-inspectie

De GGD controleert elke opvang namens de gemeente, meestal jaarlijks. Hoe lees je een GGD-rapport?

Alles in ordeJaarlijks onderzoek · bezocht 30 juni 2026 · rapport 12 augustus 2026 · Dienst Gezondheid en Jeugd
21
eisen getoetst
0
niet in orde
3
handhaving door gemeente
Wat er gecontroleerd is en wat de toezichthouder schreef
Wel getoetst en in orde
Pedagogisch klimaat · 2 eisen
Personeel en groepen · 2 eisen
Veiligheid en gezondheid · 17 eisen
Wat de toezichthouder schreef

De toezichthouder concludeert dat de houder voldoet aan de beoordeelde voorwaarden.

Hieronder omschrijft de toezichthouder de algemene kenmerken van dit kindercentrum, de onderzoeksgeschiedenis en de bevindingen op hoofdlijnen.

Kinderdagverblijf (KDV) Villa Ratjetoe is onderdeel van gro-up. gro-up biedt kraamzorg, kinderopvang, buurtwerk, zorg en onderwijs in Zuid-Holland. Regio Zuid van gro-up wordt aangestuurd door 1 directeur. De directeur stuurt de 2 regiomanagers aan, die op hun beurt de locatiemanagers aansturen. De locatiemanagers sturen 1 of meerdere locaties aan. De locatiemanagers zijn verantwoordelijk voor het opstellen van het voor de locatie specifieke beleid en de aansturing van de vestigingen. Aan iedere locatie is ook een pedagogisch coach verbonden die het team op pedagogisch gebied ondersteunt.

KDV Villa Ratjetoe staat sinds 1 januari 2010 in het Landelijk Register Kinderopvang. De locatie staat geregistreerd met 90 kindplaatsen. Op KDV Villa Ratjetoe worden de kinderen opgevangen in 5 stamgroepen.

Handhaving door de gemeente

Een aanwijzing is een formele opdracht van de gemeente om iets binnen een termijn te herstellen. Besluiten horen bij de locatie, niet bij één rapport, en zijn vaak inmiddels opgevolgd.

Aanwijzing · Diploma's medewerkers · 2 mei 2024
Niet alle medewerkers hadden een diploma dat volgens de cao kinderopvang geldt voor het werk op de groep.
Letterlijke eis uit de wetBeroepskrachten beschikken over een passende opleiding zoals opgenomen in de meest recent aangevangen cao Kinderopvang.
Aanwijzing · Verklaring omtrent het gedrag en Personenregister · 2 mei 2024
Niet alle personen die gescreend moeten worden hadden een geldige Verklaring omtrent het gedrag of stonden ingeschreven in het Personenregister kinderopvang.
Letterlijke eis uit de wetIn het bezit van een verklaring omtrent het gedrag zijn: a. de houder of voorgenomen houder van een kindercentrum; b. de participerende ouder; c. de personen die op basis van een arbeidsovereenkomst met de houder of met een uitzendorganisatie tijdens opvanguren werkzaam zijn dan wel zullen zijn op de locatie van een onderneming waarmee de houder een kindercentrum exploiteert en waar kinderen worden opgevangen; d. de personen die op basis van een andere overeenkomst met de houder structureel tijdens opvanguren werkzaam zijn of zullen zijn op de locatie waar kinderen worden opgevangen; e. de personen die uit hoofde van hun functie toegang hebben of zullen hebben tot informatie over de kinderen die worden opgevangen; f. de personen van 18 jaar en ouder die op het woonadres waar een kindercentrum is gevestigd hun hoofdverblijf hebben of zullen hebben dan wel die structureel tijdens opvanguren aanwezig zijn of zullen zijn op het kindercentrum, gevestigd op een woonadres. Voor zover het natuurlijke personen betreft is eenieder als bedoeld in de onderdelen a tot en met f ingeschreven in het personenregister kinderopvang.
Aanwijzing · Personenregister · 2 mei 2024
Niet alle personen die gescreend moeten worden (onder wie de houder zelf) waren (op tijd) in het Personenregister kinderopvang ingeschreven of aan de houder gekoppeld.
Letterlijke eis uit de wetNa inschrijving van een persoon als bedoeld in artikel 1.50 derde lid van de wet in het personenregister kinderopvang en na koppeling met de houder kan de persoon zijn werkzaamheden aanvangen.
De uitleg in gewone taal is van Kribo; de letterlijke eis staat er ingeklapt onder. Bij twijfel is het pdf van de GGD leidend.Volledig rapport (pdf)

Zo is het geregeld

Warm eten tussen de middag
Vers gekookt
Biologisch op het bord
Fruit en tussendoortjes
Zo staat het op de site van de opvangDagelijks eten we fruit en groenten, zoals komkommers, paprika’s en tomaatjes. bron
Drinken zit erbij
Flesvoeding geregeld
Rekening met allergie en dieet
Luiers zitten erbij
Doekjes en zalf zitten erbij
Zo staat het op de site van de opvangIn elke kamer is er een commode met verzorgingsproducten voor je baby, een kast voor je spullen, een koelkastje en een TV. bron
Aparte slaapkamer
Slapen in de buitenlucht
Eigen tuin of plein
Zo staat het op de site van de opvangZo’n buitenpeuteropvang zit bijvoorbeeld op een kinderboerderij of in een speeltuin. bron
Eigen moestuin
Zo staat het op de site van de opvangWe hebben zelfs een eigen moestuin. bron
Bos of natuur om de hoek
Zo staat het op de site van de opvangLekker rondkruipen of -rennen in het groen. bron
Vaste gezichten op de groep
Zo staat het op de site van de opvangIedere groep bestaat uit maximaal 16 kinderen en wordt begeleid door twee vaste pedagogisch medewerkers. bron
Kleine groepen
Zo staat het op de site van de opvangOmdat we kleine groepen hebben, krijgt je peuter meer aandacht. bron
Foto's en dagverslag in de app
Zo staat het op de site van de opvangOok omdat de pedagogisch medewerkers mij via de app dagelijks op de hoogte houden." bron
Dagen ruilen kan
Zo staat het op de site van de opvangKan ik deze dagen ruilen? bron
Ook halve dagen

Een tegel met een pijltje klapt open met de zin waar het kenmerk op steunt.

Wat de kinderen doen

Veel buiten spelen
Zo staat het op de site van de opvangZowel binnen als buiten spelen we in hoeken die we regelmatig aanpassen. bron
De natuur in
Zo staat het op de site van de opvangDe kinderen worden opgehaald met een touringcar en de rest van de dag genieten we van de natuur in de Biesbosch. bron
Uitstapjes in de buurt
Zo staat het op de site van de opvangBijvoorbeeld omdat we een uitstapje maken naar de kinderboerderij, de bibliotheek of een museum. bron
Sport en gym
Zo staat het op de site van de opvangMet leuke activiteiten en veel bewegen. bron
Dansen
Zo staat het op de site van de opvangBijvoorbeeld peutergym, rijden in onze ‘gro-up bus’ of samen dansen. bron
Kinderyoga
Zo staat het op de site van de opvangZoals yoga of streetdance. bron
Zwemles
Zo staat het op de site van de opvangEn anders dan op de BSO gaan wij in de zomer naar het zwembad verderop. bron
Zingen en muziek
Zo staat het op de site van de opvangLiedjes zingen, spelletjes spelen, knutselen, wist je dat je kind daar heel veel van leert? bron
Knutselen en schilderen
Zo staat het op de site van de opvangLiedjes zingen, spelletjes spelen, knutselen, wist je dat je kind daar heel veel van leert? bron
Voorlezen
Zo staat het op de site van de opvangVoorlezen is elke dag een vast onderdeel op ons kinderdagverblijf, maar tijdens de Nationale Voorleesdagen geven we er extra aandacht aan. bron
Extra aandacht voor taal
Zo staat het op de site van de opvangZo stimuleer je de taalontwikkeling van je peuter bron

Buurt & omgeving

CBS-cijfers

Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.

€ 368k
Gem. WOZ-waarde
Rond landelijk gemiddelde
80%
Koopwoningen
Koopwijk
12%
Kinderen 0–15 jr
Weinig kinderen in de buurt
38%
Huishoudens met kinderen
Rond landelijk gemiddelde

Beoordelingen op Google

4,25 beoordelingen
MD
Melissa De Jongevia Google
7 maanden geleden

"Hele fijne opvang. Ik breng ons kindje met een gerust hart weg. Ze hebben oog voor hem, delen leuke foto's zo nu en dan halen hem altijd vrolijk op."

Reactie van Villa Ratjetoe7 maanden geleden

Bedankt voor je mooie woorden, Melissa. Wat fijn om te horen! Groet, Everine (locatiemanager Ratjetoe)

G
Giselavia Google
7 maanden geleden

"Mijn dochter van 2,5 jaar gaat 2 dagen in de week met heel veel plezier, mijn dochter van 3 maanden staat al ingeschreven voor volgende maand. Het is een heel fijn kinderdagverblijf met hele lieve, betrokken leidsters. Het contact verloopt prettig, elke ochtend bij het brengen en 's middags bij het ophalen is er even tijd om bijzonderheden te bespreken. Er worden regelmatig leuke activiteiten georganiseerd, of er wordt geknutseld met thema's. Onderwerpen zoals gezonde voeding en bewegen, maar ook het belang van voorlezen en tips voor activiteiten in vakanties worden besproken in de nieuwsbrief. Regelmatig krijg je als ouder een leuke foto van je kind, en elke dag wordt er een dagverslag geschreven in de ouderapp. Ik ben zeer tevreden!"

Reactie van Villa Ratjetoe7 maanden geleden

Hi Gisela, bedankt van het delen van je ervaring. We zijn super trots op de mooie review die je hebt gedeeld. Fijn om te horen dat we een fijne plek zijn voor je dochter, en binnenkort je beide dochters. Groet, Everine (locatiemanager Ratjetoe)

AD
Anouk Dekkersvia Google
9 maanden geleden

"Beide kindjes brengen wij met veel plezier en vertrouwen naar kdv Ratjetoe. Proffesionele en betrokken pedagogische professionals. Daarnaast gaan de kinderen altijd met plezier naar de opvang. We zijn ontzettend blij met jullie!"

Reactie van Villa Ratjetoe9 maanden geleden

Hi Anouk, bedankt voor het delen van je review. Wat fijn om te horen, we zijn blij om te horen en gaan de complimenten doorgeven aan het team. Groet, Everine (locatiemanager KDV Ratjetoe)

K
Karinvia Google
9 maanden geleden

"Hele fijne, warme plek. Lieve en professionele medewerkers die ieder kind echt zien en kennen. Aandacht voor de ontwikkeling en diverse speelmogelijkheden binnen en buiten. Mijn dochter gaat hier met veel plezier naartoe. Ik als ouder voel mij ook welkom, altijd tijd voor een praatje en er wordt goed meegedacht bij vragen."

Reactie van Villa Ratjetoe9 maanden geleden

Hi Karin, wat een mooie woorden! Bedankt voor het delen van je ervaring. Groet, Everine (locatiemanager Ratjetoe)

AV
Aaron Van Broekhovenvia Google
3 jaar geleden

"Slechtse kinder opvang ooit mijn duim was een keer paars en gebroken en ze zeiden doe er een koud doekje op eindresultaat twee weken in gips"

Reactie van Villa Ratjetoe3 jaar geleden

Hoi Aaron, dank je wel voor je bericht. Wat rot om te lezen dat je deze herinnering hebt. We weten het nog goed dat jouw duim gebroken was na die rugby workshop bij ons. Toen je na afloop pijn voelde, hebben we je eerste hulp geboden en jouw ouders gebeld en gevraagd je mee naar het ziekenhuis te nemen. Gelukkig ben je daar snel geholpen. We vinden het vervelend dat je onze hulp negatief ervaren hebt. Vriendelijke groet, Timo van gro-up

Te voet vanaf Villa Ratjetoe

Wat er nog meer om de hoek zit

Vijf adressen binnen een kwartier lopen. De route hieronder loopt van dichtbij naar verder weg.