Home/Groningen/SKSG Toverlantaarn Christoffel
Foto van SKSG Toverlantaarn Christoffel
Delen
3,7
Kinderdagverblijf

SKSG Toverlantaarn Christoffel

Rode Kruislaan 73, Groningen

SKSG Toverlantaarn Christoffel aan de Rode Kruislaan in Groningen is een van drie antroposofische locaties in de Rivierenbuurt, op loopafstand van het centraal station, aangesloten bij de Vrije School. Het kinderdagverblijf biedt plek aan 45 kinderen van 0 tot 4 jaar, met een warme, huiselijke sfeer, vers gebakken brood en een vast dagritme met tweemaal daags buiten spelen. Ouders noemen in reviews de goede crèche en de geweldige leidsters.

Geregistreerd sinds2013 · 13 jaar geregistreerd
Openingstijden07:30 – 18:00, maandag–vrijdag
Totale grootteMedium (45 kindplekken)
Voorschoolse educatieNee
Biologische voedingJa
Gebruik van een appJa
BuitenspeelplaatsJa
Gesproken talenNederlands
Warm eten tussen de middagBiologisch op het bordFruit en tussendoortjesDrinken zit erbijFlesvoeding geregeldRekening met allergie en dieetLuiers zitten erbijDoekjes en zalf zitten erbijAparte slaapkamerSlapen in de buitenluchtEigen tuin of pleinEigen moestuinVaste gezichten op de groepKleine groepenFoto's en dagverslag in de appDagen ruilen kanOok halve dagenHalen en brengen van school
Veel buiten spelenDe natuur inUitstapjes in de buurtSport en gymDansenKinderyogaZwemlesZingen en muziekKnutselen en schilderenVoorlezenExtra aandacht voor taal

Beoordelingen op Google

3,7 · 3
MD
Marnix de Witvia Google
3 jaar geleden

"Goede crèche, geweldige juffies"

Reactie van SKSG Toverlantaarn Christoffel · 3 jaar geleden

Leuk te horen Marnix! Wat een liefde en passie stoppen de juffies er in he? Wij zijn ook erg blij met jullie!

KV
Klaas Van der Werfvia Google
4 jaar geleden

"Waardeloze aldi.het personeel zijn een stel sagerijnen!😛😮‍💨😮‍💨👍"

FM
Floor Mellemavia Google
6 jaar geleden

"Top juffies!!"

Reactie van SKSG Toverlantaarn Christoffel · 6 jaar geleden

Bedankt Floris 😊

Home / Groningen / Kinderdagverblijven / SKSG Toverlantaarn Christoffel
Foto van SKSG Toverlantaarn Christoffel
Delen
3,7· 3 beoordelingen

Kaart wordt geladen…

Kinderdagverblijf

SKSG Toverlantaarn Christoffel

Rode Kruislaan 73, 9728CT Groningen

SKSG Toverlantaarn Christoffel aan de Rode Kruislaan in Groningen is een van drie antroposofische locaties in de Rivierenbuurt, op loopafstand van het centraal station, aangesloten bij de Vrije School. Het kinderdagverblijf biedt plek aan 45 kinderen van 0 tot 4 jaar, met een warme, huiselijke sfeer, vers gebakken brood en een vast dagritme met tweemaal daags buiten spelen. Ouders noemen in reviews de goede crèche en de geweldige leidsters.

Over deze opvang

Geregistreerd sinds2013 · 13 jaar geregistreerd
Openingstijden07:30 – 18:00, maandag–vrijdag
Totale grootteMedium (45 kindplekken)
Voorschoolse educatieNee
Biologische voedingJa
Gebruik van een appJa
BuitenspeelplaatsJa
Gesproken talenNederlands

GGD-inspectie

De GGD controleert elke opvang namens de gemeente, meestal jaarlijks. Hoe lees je een GGD-rapport?

Alles in ordeJaarlijks onderzoek · bezocht 8 april 2026 · rapport 1 mei 2026 · GGD Groningen
6
eisen getoetst
0
niet in orde
Geen
handhaving door gemeente
Wat er gecontroleerd is en wat de toezichthouder schreef
Wel getoetst en in orde
Ouderrecht · 3 eisen
Pedagogisch klimaat · 1 eis
Personeel en groepen · 2 eisen
Wat de toezichthouder schreef

• ouderrecht.

SKSG Toverlantaarn biedt antroposofische kinderopvang op 3 locaties in de Rivierenbuurt te Groningen.

Kinderopvang SKSG Toverlantaarn Christoffel is gevestigd aan de Rode Kruislaan en biedt opvang aan 2 groepen voor kinderen van 0 tot 2 jaar en 2 groepen voor kinderen van 2 tot 4 jaar. Elke groep heeft haar eigen opvangruimte. Aangrenzend aan de opvang zijn er meerdere buitenspeelplekken.

De locatieverantwoordelijke heeft aangegeven dat er 26 mei 2026 tot en met 20 juli 2026 er een renovatie plaatsvindt op de locatie SKSG Toverlantaarn Christoffel. Als gevolg hiervan maken de kinderen en beroepskrachten gedurende deze periode tijdelijk gebruik van de SKSG Dolfijn.

De uitleg in gewone taal is van Kribo; de letterlijke eis staat er ingeklapt onder. Bij twijfel is het pdf van de GGD leidend.Volledig rapport (pdf)

Zo is het geregeld

Warm eten tussen de middag
Zo staat het op de site van de opvangHoudbare warme maaltijdproducten, zoals pasta, rijst en groente in blik bron
Biologisch op het bord
Zo staat het op de site van de opvangDaarnaast zijn leven met de natuur en gezonde biologische voeding voor ons belangrijk. bron
Fruit en tussendoortjes
Zo staat het op de site van de opvangDe kinderen oefenen hun fijne motoriek door fruit en groenten te pellen/snijden voor de soep, gekookte eieren te pellen, of pizzadeeg te kneden. bron
Drinken zit erbij
Flesvoeding geregeld
Rekening met allergie en dieet
Luiers zitten erbij
Zo staat het op de site van de opvangBij SKSG zijn de tarieven inclusief luiers, voeding en overige verbruiksartikelen. bron
Doekjes en zalf zitten erbij
Zo staat het op de site van de opvangAlgemene babyartikelen, zoals luiers nummer 5 en 6, opvolgmelk en billendoekjes bron
Aparte slaapkamer
Slapen in de buitenlucht
Zo staat het op de site van de opvangZij kunnen vrij bewegen in hun eigen gedeelte van onze prachtige tuinen of lekker buiten slapen in een Lutje Potje (een babyhuisje voor buiten), als je daar als ouder toestemming voor geeft. bron
Eigen tuin of plein
Zo staat het op de site van de opvangOnze grote tuin heeft uitdagende speelplekken... bron
Eigen moestuin
Zo staat het op de site van de opvangGroente of fruit kweken in eigen moestuin, bijen of andere insecten leren kennen, bloemen zaaien en waar mogelijk voor dieren zorgen; de kinderen die aan de zorg van SKSG zijn toevertrouwd komen op verschillende manieren in contact met natuur. bron
Vaste gezichten op de groep
Zo staat het op de site van de opvangWij zorgen voor vaste gezichten op de groep zodat we een relatie kunnen opbouwen waarin jouw zoon of dochter zich vertrouwd voelt. bron
Kleine groepen
Zo staat het op de site van de opvangHeb je een wisselend rooster, afwijkende werktijden of vind je kleinschaligheid heel belangrijk? bron
Foto's en dagverslag in de app
Zo staat het op de site van de opvangHoe kan ik inloggen in de OuderApp? bron
Dagen ruilen kan
Zo staat het op de site van de opvangWat is een ruildag? bron
Ook halve dagen
Zo staat het op de site van de opvangJe kind gaat minimaal 2 dagdelen (ochtend of middag) per week naar de peuterspeelzaal. bron
Halen en brengen van school

Een tegel met een pijltje klapt open met de zin waar het kenmerk op steunt.

Wat de kinderen doen

Veel buiten spelen
Zo staat het op de site van de opvangJe bent lekker actief bezig en we gaan elke dag naar buiten. bron
De natuur in
Zo staat het op de site van de opvangDan vind je het waarschijnlijk net zo belangrijk als wij dat je kind op de BSO lekker in de natuur kan ravotten. bron
Uitstapjes in de buurt
Zo staat het op de site van de opvangTijdens uitstapjes of wandelingen in de stad, tijdens excursies of gewoon in de eigen (tuin van de) locatie. bron
Sport en gym
Zo staat het op de site van de opvangOok binnen wordt er flink geravot in de gymzaal. bron
Dansen
Zo staat het op de site van de opvangTwee keer per week doen we op de BSO een sportuurtje waar we rennen, vliegen, dansen en wat niet meer! bron
Kinderyoga
Zwemles
Zo staat het op de site van de opvangDoor naar zwemles bron
Zingen en muziek
Zo staat het op de site van de opvangNaast het voeden en verschonen is er op die manier ook tijd om op schoot liedjes te zingen, te kletsen en schootspelletjes te doen. bron
Knutselen en schilderen
Zo staat het op de site van de opvangDe activiteiten op de BSO vormen een aanvulling op de thema’s in de klas: gaat het in de les over natuur, dan gaan kinderen op de BSO bijvoorbeeld naar buiten om takjes en blaadjes te verzamelen om mee te knutselen. bron
Voorlezen
Zo staat het op de site van de opvangJe kind maakt kennis met zingen, voorlezen, bewegen en knutselen met verschillende materialen. bron
Extra aandacht voor taal
Zo staat het op de site van de opvangStartblokken focust op méér dan woordenschat en taal: spel als basis en volwassenen die meedoen op het juiste moment. bron

Buurt & omgeving

CBS-cijfers

Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.

€ 240k
Gem. WOZ-waarde
Onder landelijk gemiddelde
30%
Koopwoningen
Huurwijk
9%
Kinderen 0–15 jr
Weinig kinderen in de buurt
15%
Huishoudens met kinderen
Weinig gezinnen

Beoordelingen op Google

3,73 beoordelingen
MD
Marnix de Witvia Google
3 jaar geleden

"Goede crèche, geweldige juffies"

Reactie van SKSG Toverlantaarn Christoffel3 jaar geleden

Leuk te horen Marnix! Wat een liefde en passie stoppen de juffies er in he? Wij zijn ook erg blij met jullie!

KV
Klaas Van der Werfvia Google
4 jaar geleden

"Waardeloze aldi.het personeel zijn een stel sagerijnen!😛😮‍💨😮‍💨👍"

FM
Floor Mellemavia Google
6 jaar geleden

"Top juffies!!"

Reactie van SKSG Toverlantaarn Christoffel6 jaar geleden

Bedankt Floris 😊

Te voet vanaf SKSG Toverlantaarn Christoffel

Wat er nog meer om de hoek zit

Vijf adressen binnen een kwartier lopen. De route hieronder loopt van dichtbij naar verder weg.